صفحه نخست / نشست دورهمی کتابخوانی در نخستین روز نمایشگاه کتاب گلستان برپا شد

نشست دورهمی کتابخوانی در نخستین روز نمایشگاه کتاب گلستان برپا شد

نشست دورهمی کتابخوانی با موضوع کتاب " هوشیاری مالی" به همت و همکاری خانه فرهنگ پرسش و اداره کل فرهنگ  وارشاد اسلامی گلستان در عصر چهارشنبه و در نخستین روز از نمایشگاه کتاب گلستان در غرفه برنامه های جنبی فرهنگی و هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، "سعید سوخته سرایی" مسئول و تسهیلگر گروه یادگیری در برنامه دورهمی کتاب هدف از برپایی این نشست را و مطالعه جمعی  را ایجاد بستر مناسب برای گفتگو اعلام کرد و افزود: مطالعه کتاب از دو جنبه کمیت یعنی افزایش افراد کتابخوان و کیفیت ارتقا سطح مطالعه جامعه کتابخوان دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه موضوع کتاب های گروه یادگیری اغلب ادبیات داستانی و روانشناسی است، اضافه کرد: موضوعی که اخیرا به آن پرداخته می شود، اقتصاد خانواده است.

سوخته سرایی جلسات یادگیری را گفتگو محور دانست و افزود: در این نشست ها درباره موضوعات کتابخوانی و چرایی مطالعه هم صحبت می شود.

وی مدیریت زمان مطالعه و چگونگی ترویج فرهنگ کتابخوانی را از دیگر مباحث نشست های دورهمی کتاب اعلام کرد و گفت: بسیاری از افراد گروه همواره از تغییر شخصیت و نگرش خود با مطالعه مستمر کتاب خبر می دهند.

این تسهیلگر برنامه دورهمی کتاب ضمن یادآوری برنامه گردشگری کتاب، افزود: گروه دورهمی کتاب با حضور در نقاط دیدنی شهر و کتابگردی تلاش در ترویج فرهنگ مطالعه دارند.

وی در خاتمه آداب گفتگو را از دیگرمباحث طرح شده دورهمی کتاب دانست و یادآورشد: با به کارگیری آداب گفتگو افراد گروه نظرات مخالف را به راحتی می پذیرند.

شایان ذکر است کتاب "هوشیاری مالی" نوشته "جولیا کامرون" بوده و توسط انتشارات پیکان منتشر شده است.

19 مهر 1397, 08:38
بازگشت