صفحه نخست / در نشست کتابخوان از برنامه های جنبی دوازهمین نمایشگاه کتاب گلستان تفاهم نامه ای منعقد شد

در نشست کتابخوان از برنامه های جنبی دوازهمین نمایشگاه کتاب گلستان تفاهم نامه ای منعقد شد

در نشست کتابخوان از برنامه های جنبی دوازهمین نمایشگاه کتاب گلستان تفاهم نامه ای بین آموزش پرورش استان و کتابخانه عمومی گلستان در عصر چهاشنبه 18 مهر ماه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، مدیرکل نهاد کتابخانه های استان در این مراسم به انعقاد تفاهم نامه ای با اداره کل آموزش و پرورش استان اشاره کرد و افزود: ترجیح بر این بود که تفاهم نامه در بزرگترین رخداد فرهنگی استان منعقد شود.

محمد قوانلو در نشست کتابخوان از برنامه های جنبی دوازهمین نمایشگاه کتاب گلستان، اظهار کرد: این تفاهم نامه ویژه دانش آموزان و معلمان استان است.

وی با بیان اینکه با انعقاد این تفاهم نامه ماراتن کتابخوانی از روستاهای استان آغاز می شود، افزود: این دوره از رقابت ها را هیات متشکل از سه دستگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، آموزش و پرورش گلستان و نهاد کتابخانه های استان داوری می کند.

به گفته مدیرکل نهاد کتابخانه های استان، افراد برگزیده از مسابقات کتابخوانی روستاها به مرحله شهرستانی و سپس استانی راه می یابند.

وی با بیان اینکه این رویکرد تاکنون در کشور اجرا نشده و گلستان به عنوان پایلوت اقدام به اجرای آن کرده، افزود: درصورت موفقیت طرح، در کشور هم این نوع رقابت ها اجرا می شود.

قوانلو مسابقات کتابخوانی را کار فرهنگی پرمحتوا برای دانش آموزان دانست و اضافه کرد: این دوره از رقابت ها برای معلمانی که سرگروه های آموزشی هستند هم پیش بینی شده است.

وی استقبال معلمان را از مسابقات کتابخوانی در سال گذشته مناسب ارزیابی کرد و گفت: بر همین اساس امسال در مسابقه کتابخوانی  معلمان و سرگروه های آموزشی هم دیده شدند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های استان گلستان را دارای ظرفیت خوبی در حوزه کتابخوانی اعلام کرد و افزود: خوشبختامه این بستر در استان وجود دارد اما باید اقدامات انگیرشی هم برای استقبال بیشتر جوانان و نوجوانان انجام شود.

وی با بیان اینکه اداره نهادکتابخانه های استان به تنهایی قادر به ترویج فرهنگ مطالعه نخواهد بود، اضافه کرد: بر همین اساس نیاز است تا سایردستگاه ها در کنار این نهاد قرار بگیرند.

قوانلو ضمن یادآوری این نکته که امروز با سی و یکیمن مدیر استان تفاهم نامه منعقد می شود، افزود: در هفته آینده با مدیرکل کمیته امداد هم این تفاهمنامه منعقد می شود.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش گلستان هم ترویج فرهنگ مطالعه را از جمله اهداف این نهاد دانست و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه ارتباط و فعالیت دو دستگاه منسجم ترخواهد شد.

احسان گوهری راد ضمن ابراز امیدواری افزایش سرانه مطالعه در استان، اظهار کرد: تلاش می شود پس از این رخداد بتوان بیش از گذشته به قشر کودک و نوجوان کمک کرد.

دوازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان 18 تا 23 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های استان و در 2 نوبت صبح و عصر دایر است.

19 مهر 1397, 12:27
بازگشت